Politiet har fått melding om innbrudd og innbruddsforsøk flere steder fredag kveld.
Ved 19.00-tiden rykket de ut til Narverødveien i Tønsberg etter at en nabo meldte fra om mistenkelige personer ved et bolighus.
Stjal datautstyr
Da politiet kom fram var personene borte, men undersøkelser viste at det hadde vært innbrudd i et hus i nabolaget og innbruddsforsøk i et annet.
– På den ene adressen var det stjålet diverse, blant annet datautstyr, forteller politiets operasjonsleder Trond-Egil Groth.
Ved det andre huset hadde alarmen gått og personene hadde løpt fra stedet.
Ble oppdaget
Litt tidligere på kvelden ble det meldt om innbruddsforsøk i et hus i Sundveien på Nøtterøy.. Her ble en mørkkledd person med brekkjern oppdaget av huseieren.

Huseieren skvatt da han hørte lydene – oppdaget mann med brekkjern utenfor huset
– Jeg vil ikke dra noen konklusjoner om det er noen sammenheng mellom disse hendelsene, men det er jo mistenkelig, sier Groth.
Han oppfordrer alle til å være litt ekstra obs:
– Ring 112 hvis dere oppdager pågående innbrudd, sier han.
Ble jaget
Litt senere på kvelden ble det meldt om nok en hendelse. Denne gang var det i Tønsberg sentrum.
– Vi rykket ut til en privatadresse i sentrum etter melding om en ubuden gjest som hadde gått inn en ulåst dør. Vedkommende ble jaget av huseier og anholdt av patruljen i nærheten. Han blir anmeldt for å ha tatt seg urettmessig inn på adressen og bortvist, melder politiet.
Kommentarer til denne saken