Gå til sidens hovedinnhold

– Må, må, må, må, må, må skynde meg å / Gå, gå, gå, gå, gå, gå slik at jeg kan / Nå, nå, nå, nå, nå siste bussen hjem

Artikkelen er over 1 år gammel

Odd Børre stresset under Melodi Grand Prix i 1968. Fremdeles stresser mange med å nå siste bussen hjem. Men når går den egentlig?

Når må må må du skynde deg å gå gå gå for å nå siste bussen hjem? Vi har sjekket rutetabellene for ulike ruter. Vi har tatt utgangspunkt i bussruter som går fra rutebilstasjonen i Tønsberg. Skal du reise fra et annet sted en Tønsberg rutebilstasjon finner du sjekke din rute her: VKTs reiseplanlegger

Hverdager (fra Tønsberg rutebilstasjon)

  • 01 Sandefjord  kl. 23:05
  • 01 Åsgårdstrand – Horten kl. 23:05
  • 130 Stokke – Sørby kl. 23:05
  • 113A Teie – Husøy kl. 23:15
  • 116A Kaldnes – Borgheim kl. 23:25
  • 111 Nes – Jarlsø kl.23:30
  • 116B Ringshaug – Skallevold kl. 23:40
  • 113B Teie – Torød kl. 23:45
  • 116B Kaldnes kl. 23:55
  • 116B Eik – Prestlia kl. 00:05
  • 116A Brekkelia – Skallevold kl. 00:10

Lørdager (natt til søndag) (fra Tønsberg rutebilstasjon):

  • 130 Stokke – Sørby 00:05
  • 113A Teie Husøy kl. 00:15
  • 116A Kaldnes – Borgheim kl. 00:25
  • 111 Nes – Jarlsø kl. 00:30
  • 113A Eik – Prestlia kl. 00:35
  • 116B Ringshaug – Skallevold kl. 00:40
  • 113B Teie – Torød kl. 00:45
  • 116B Kaldnes 00:55
  • 02 Hvasser 01:00
  • 02 Horten 01:00

Søndag (natt til mandag)(fra Tønsberg rutebilstasjon):

  • 02 Horten kl. 23:00
  • 02 Hvasser kl. 23:00
  • 113B Eik - Prestlia  kl. 23:05
  • 130 Stokke – Sørby kl. 23:05
  • 116A Brekkelia – Skallevold kl. 23:10
  • 113B Teie – Torød kl. 23:45
  • 113A Eik – Prestlia kl. 00:05
  • 116B Kaldnes – Borgheim kl. 00:05 
  • 116B Ringshaug – Skallevold 00:10

Det går også tog, selvsagt

Her er siste tog fra Tønsberg mot Skien:

  • Hverdager: 00:52
  • Helg: 00:52

Her er siste tog fra Tønsberg mot Oslo:

  • Hverdager: 23:08
  • Helg: 23:08

Nattbuss: Det går for tiden ingen nattbusser i Vestfold. Siste nattbuss ble avviklet 30. desember 2018. Unibuss skal starte opp med enkelte nattbussruter i tønsbergregionen fra sommeren 2019.

Så nå vet du når du må gå for å rekke siste bussen hjem. Som selskap på veien kan du jo høre Odd Børre og hans formidable «Stress» (Youtube).

Dette er Bussuka - vinn månedskort

Hvordan fungerer bussen? Er rutene gode nok? Er det mulig å parkere bilen og likevel få hverdagen til å gå opp?

Dette og flere spørsmål stiller Tønsbergs Blad gjennom Bussuka (uke 11). Vi ønsker også din hjelp. Derfor belønner vi to av våre lesere med et månedskort hver til buss. Send oss dine bilder og noen ord der du reiser til jobb, skole eller hvor enn du er på vei. Har du forslag til ruteendringer? Savner du buss der du bor? Sykler du? Går du, eller er du nødt til å bruke bil? Vi trekker to vinnere blant innsendte bidrag. Du kan sende via epost: tips@tb.no, tipstelefon 33 37 30 00, melding på Facebook eller direkte her i spørreskjemaet:

Kommentarer til denne saken

Kommentarfeltet er stengt. Det åpner igjen klokken 07:00.