Finn fram fiskestangen

I et par dager har en stim med tykkleppet multe kost seg i havnebassenget ved brokaret på Kaldnes-siden. Foto: Foto: Anne Tørressen
TØNSBERG: Det er fiskefeber på Kaldnes-siden. Både unge og eldre står med fiskestangen i håp om å få middagen på kroken.
Det er en viss fare for at noen kom for sent på jobb i morgentimene i dag. De som passerte gangbroen på sin vei til jobb, kunne nemlig se et heller uvanlig syn.
Mysser av multe
Svære fisker som ved første øyekast kan minne om torsk, står og beiter på brokaret. Etter å ha spist litt, svømmer de i par rundt og rundt og dukker opp i vannoverflaten med den karakteristiske trutmunnen sin.
Dessuten plasker det i sjøen av mengder av makrell på sildejakt.
– Jeg har allerede fått to makreller på kroken, sier en dame fornøyd mens hun kaster snøret ut på nytt.
LES OGSÅ: Det koker i Byfjorden
Havnesjef Per Svennar kan ikke huske at en så stor makrellstim har stått inne i havnebassenget over flere dager slik som nå.
Kommentarer til denne saken