– Snøen forsvinner gradvis utover uken
FORSVINNER: Snøen kommer til å gradvis forsvinne utover uken. Da kan det bli lenge til du hører ord som "høye brøytekanter" og "snøkaos". Foto: Even Berthelsen
Været blir mildere denne uka.
Forrige uke preget av svært skiftende vær, men kommende blir mer stabil med mye pent vær.
– Mandagen blir ganske bra. Tirsdag ser også bra ut på det meste av dagen, men sent på ettermiddagen blir det noe mer skyet. På kvelden vil det komme litt nedbør i form av snø eller sludd. Det vil bli litt nedbør utover uken, men for det meste pent, opplyser vakthavende meteorolog Kristen Gislefoss.
LES OGSÅ:
Mildt på dagen
Ifølge Gislefoss vil det være ekstra mildt på dagtid, men temperaturene kan nærme seg frysepunktet om nettene.
– Men det er veldig avhengig av skydekke og vind. Vinden er sørvestlig fra tirsdag og utover mot helgen, sier han.
– Hva skjer med snøen som er igjen?
– Den vil nok gradvis forsvinne utover denne uken. Den lille nedbøren som kommer vil ikke legge seg i veldig stor grad, sier Gislefoss.
LES OGSÅ: Brannvesenet testet fremkommeligheten i byen: – Det er ikke bra