Gå til sidens hovedinnhold

Her er priskandidatene til idrettsgallaen

Artikkelen er over 6 år gammel

Det var ikke vanskelig å finne verdige kandidater, men juryen får en tøff oppgave med å plukke ut vinnerne. Og du har mulighet til å påvirke.

Idrettsgallaen i Tønsberg 31. oktober nærmer seg, og juryen har for lengst hatt sine første møter om aktuelle priser og kandidater.

Den består av Pål Hansen (leder Tønsberg Idrettsråd), Bjørn Lauritzen (organisasjonssjef i Vestfold idrettskrets, Mette Rostad Jensen (Nøtterøy turn), Bård Andresen (rådgiver for kultur, idrett og friluftsliv i Vestfold fylkeskommune) samt Reidar Lindqvist (tidligere sportsleder i Tønsbergs Blad).

Juryen ledes av Even Grinvoll, som har over 50 års erfaring fra den lokale sportsjournalistikken.

LES OGSÅ: Finn fram til ildsjelene der ute

Juryen bestemmer dog ikke alt. Din hjelp er ønsket.

På tb.no kan du være med å bestemme hvem som blir kåret til «Folkets Idrettsutøver». Gå inn i dag og avgi din stemme!

HER KAN DU STEMME: Stem på «Folkets Idrettsutøver»

Kom også med kandidater du mener er uteglemt og burde vært nominert. Disse forslagene kan sendes til sport@tb.no

ÅRETS LAG

TK vektløfting (2. plass i NM/lagserien)

Tønsberg Vikings, ishockey (vant 1. divisjon)

Tønsberg Volleyballklubbs damelag (rykket opp i eliteserien)

FK Tønsberg, fotball (opprykk til 2. divisjon, ubeseiret i 3. divisjon)

Helene Næss/Marie Rønningen, seiling (kvalifisert til OL i Rio 2016 i båtklassen FX 49'er)

ÅRETS TRENER

Brett Stewart (Tønsberg Vikings)

Odd Ekerhovd (Tønsberg Volleyball)

Jan Eddie Hansen (FK Tønsberg)

Geir Vestvik (TK boksing)

Kim Jensen (stuping, Spinn)

ÅRETS FUNKSJONSHEMMEDE UTØVER

Bjørnar Erikstad (NM-gull og VM-sølv seiling 2,4mR)

ÅRETS KVINNELIGE UTØVER

Tonje Larsen (tapte finalen i Champion league, vant NM, serien og sluttspill med Larvik Håndball)

Emma Johansson (Vant 5-dagersrittet Thuringen rundfart der Frauen i Tyskland og UCI-ritt i Spania. 5. plass i VM.)

Ruth Kasirye (kongepokal, 3. plass i rykk og 5. plass sammenlagt i EM vektløfting)

Kaja Bolstad (Sølv i lag VM taekwondo)

Thea Ness (Sølv i lag VM taekwondo)

ÅRETS MANNLIGE UTØVER

Anders Aukland (Vant La Sgambeda, Italia, 2. plass sammenlagt i Ski Classic, 2. plass Marcialonga og Vasaloppet)

Trane Malmin (Bronse individuelt og bronse i lag VM taekwondo)

Lars Petter Nordhaug (Vant 5-dagersrittet Tour de Yorkshire, i tetfeltet til mål i to verdenscupritt).

Bjørnar Erikstad (NM-gull og VM-sølv seiling 2,4 MR)

Vidar Hop (vant Anders Jahres pokalløp under Jarlsberg Grand Prix med Papagayo E på ny norgesrekord 10.6/2100 meter (300.000 i premie)

Eirik Høitomt (vant storløpet prinsesse Martha Louises pokalløp med Dividend By Zero (400.000 i premie), og passerte 4000 seire.

ÅRETS UNGE UTØVER

Hadi Sour (vant to AIBA-turneringer i boksing)

Daniel Jensen (13. plass på 1 meter og 10 meter i EM stup for seniorer)

Jacob Lepperød (vant NM europajolle)

Torjus Sleen (sølv og bronse i sykkel-NM junior)Ask Tjøm (gull i senior-NM roing)

ÅRETS ARRANGEMENT

Båtracet på Byfjorden

Tønsberg By triatlon

Vestfold Maraton

Slottsfjellstafetten

ÅRETS ANLEGGSPRIS

Bibomyre idrettsanlegg

Husøy Arena

Flint idrettsanlegg

Haugjordet aktivitetspark på Tjøme

FOLKETS IDRETTSUTØVER

(Stemmes fram av leserne på tb.no)

Tonje Larsen

Emma Johansson

Anders Aukland

Lars Petter Nordhaug

Bjørnar Erikstad

Trane Malmin

Vidar Hop

Eirik Høitomt

Kaja Bolstad

Thea Ness

Kommentarer til denne saken