(Østlands-Posten) Lørdag var det Supertrekning i Lotto. Det holdes fire ganger i året, og denne utgaven var den tredje i rekken. Supertrekning-potten endte på 34 millioner kroner, og det ble trukket ut 33 millionvinnere og én andelsbank.
Vestfold og Telemark fylke fikk tre vinnere denne kvelden, og to av dem hjemmetilhørende i Larvik kommune.
En mann i Stavern, og en kvinne i Larvik. Den tredje vinneren befinner seg på Notodden.
– Hæ? Er det virkelig sant? spør staværingen sjokkert når Norsk Tipping ringer med det glade budskap.
Mannen hadde fått med seg at det var Supertrekning, men hadde ikke forventet å vinne.
– Dette kom litt brått på, med det var utrolig koselig. Tusen takk skal du ha, sa mannen, som ikke vet helt hva premien skal gå til ennå.
Vinnerkupongen ble kjøpt hos Extra Stavern.
Kvinnen fra Larvik, som også ble en million kroner rikere lørdag kveld, har Norsk Tipping foreløpig ikke fått pratet med.
Supertrekningen skiller seg ut fra en ordinær Lotto-trekning, ettersom alle som har spilt Lotto én eller flere ganger siden forrige Supertrekning, som var 24. juni, er automatisk med.

Mathias (31) sin sykkel ble stjålet – da fikk han en idé. Nå har han sagt opp jobben for å satse for fullt
