Utrykningspolitiet gjennomførte onsdag ettermiddag en kontroll på Ramnesveien i Tønsberg. Plutselig dukket det opp noe som fikk patruljen til å sperre øynene opp.
To lettmotorsykler i vill fart suste rett inn i kontrollen. Lasermålingene viste at hastigheten var langt, langt, langt over det som er tillatt i 60-sonen på stedet.
– En kjørte i 100 km/t og en i 96 km/t, opplyser politiet.
– Begge var to lokale unge gutter på lett MC på vei hjem fra skolen, legger de til.

Fort, fortere, fortest! Her kom fartssynderne på rekke og rad
Dermed fikk kjøreturen en bråstopp for de to ungdommene.
– Begge mistet førerkortet for å ha kjørt for fort, melder politiet.
Guttene blir også anmeldt og politiet oppretter sak.
I tillegg til disse to skal flere andre bilister ha brutt fartsgrensen i løpet av kontrollen og fikk hvert sitt forenklede forelegg.
Hendelsen er loggført hos politiet klokka 14.30.

Politiet deler ut fartsbøter så blekket spruter og foreldrene fortviler: – Jeg får vondt i magen
Flere tatt på fersken
Flere bilister har gått i «UP-fella» i Tønsberg-distriktet denne uka.
Disse stedene ble det gjennomført kontroller tirsdag:
- Berganveien på Nøtterøy: Sju førere fikk forenklet forlegg i 40-sone. Høyeste hastighet ble målt til 59 km/t.
- Bispeveien i Tønsberg: To bilførere mistet lappen. En mann i 20-årene ble målt til 90 km/t i 60-sone og fikk førerkortet beslaglagt. En kvinne i 50-årene målt til 87 km/t i 60-sone og fikk også førerkortet beslaglagt.
- Dalenveien i Stokke: Tre bilførere fikk forenklet forelegg for å ha kjørt for fort i 60-sonen. Høyeste hastighet var 75 km/t.
Også mandag ble flere bilister tatt på fersken da de tråkket for hardt på gassen på Taranrødveien i Tønsberg. Åtte fikk forenklet forelegg for å ha kjørt for fort i 60-sonen. Høyeste hastighet var 78 km/t.